راهنمای خرید تلویزیون شهری
راهنمای خرید تلویزیون شهری

راهنمای خرید تلویزیون شهری

  • برای خرید یک نمایشگر LED ، چگونه باید بهترین انتخاب را از نظر کیفیت انجام دهیم ؟
  • آیا دانستن فاصله بین هر پیکسل ، وضوح تصویر ،حداقل فاصله دید ، زاویه دید ، توان مصرفی و … کافی است؟
  • آیا قیمت پایین تر دلیل بر خرید خوب ماست؟
  • آیا ضمانت یکساله یا دوساله باعث آرامش خاطرتان می شود؟

البته تمام موارد بالا مهم و ضروری است در صورتی که مقایسه خوبی انجام شود.

آیا حاضرید برای خانه خود یک LCD بدون نام و با قیمت پایین و یک کارت گارانتی 2 ساله بخرید؟ وقتی شما تلویزیون SONY خوبی میخرید که مدل خاصی را با قیمت پایین تر و گارانتی بهتر خریده باشید. قاعدتاً اگر شما یک تلویزیون بدون نام و نشان و با گارانتی مشابه و قیمت پایین تر از SONY بخرید ، خرید خوبی انجام نداده اید.
متاسفانه تلویزیونهای شهری براساس سیاستی اشتباه از طرف فروشندگان به این شیوه خرید و فروش می شوند یعنی ، برند و کارخانه سازنده نمایشگر LED شهری اصلا مورد توجه و پرس و جو قرار نمی گیرد.در صورتی که در بسیاری از تجهیزات الکترونیکی بارها و بارها بررسی می شود.

بهترین انتخاب یک یا چند برند قابل اعتماد و مقایسه شرایط فروش و قیمت آنها با هم است تا چانه زنی راجع به قیمت چیزی که اصالت آن نامشخص است.
همان گونه که میدانید شرکتهای چینی می توانند محصولاتی با مشخصات فنی مشابه اما با قیمتهایی مختلف تولید کنند که در مورد نمایشگرهای LED شهری این اختلاف بسیار به چشم می خورد.مثلا برای یک تلویزیون شهری دات پیچ(فاصله بین هر پیکسل) 16 میلیمتر و با LED ساخت شرکت SILAN در بازار چین قیمتهایی از 850 دلار تا بیشتر از 1400 دلار به چشم می خورد، مشخصاً بسیاری از محصولات با قیمت زیر 1000 دلار بدون نام هستند .به نظر شما دلیل این اختلاف چیست؟ باید بدانید دلیل این تفاوت تنها به کیفیت در قطعات و مواد اولیه و روند تولید بر می گردد. مواد اولیه نقش مهمی در طول عمر نمایشگر LED دارد. هنگام خرید نمی توان تک تک این جزئیات را بررسی کرد ، جزئیاتی که فروشندگان در پیش فاکتورها اعلام می کنند نیز کاملا شبیه هم هستند و بعضی اوقات هم اصلاً قابل استناد نیستند.

راهنمای خرید تلویزیون شهری – ال ای دی بانک