راهنمای خرید تلویزیون شهری
راهنمای خرید تلویزیون شهری

راهنمای خرید تلویزیون شهری

  • برای خريد يك نمايشگر LED ، چگونه بايد بهترين انتخاب را از نظر كيفيت انجام دهيم ؟
  • آيا دانستن فاصله بین هر پیکسل ، وضوح تصویر ،حداقل فاصله ديد ، زاويه ديد ، توان مصرفي و … كافي است؟
  • آيا قيمت پايين تر دلیل بر خرید خوب ماست؟
  • آيا ضمانت يكساله يا دوساله باعث آرامش خاطرتان مي شود؟

البته تمام موارد بالا مهم و ضروری است در صورتي كه مقايسه خوبي انجام شود.

آيا حاضريد براي خانه خود يك LCD بدون نام و با قيمت پايين و يك كارت گارانتي 2 ساله بخريد؟ وقتي شما تلويزيون SONY خوبي ميخريد كه مدل خاصي را با قيمت پايين تر و گارانتي بهتر خريده باشيد. قاعدتاً اگر شما يك تلويزيون بدون نام و نشان و با گارانتي مشابه و قيمت پايين تر از SONY بخريد ، خريد خوبي انجام نداده ايد.
متاسفانه تلويزيونهاي شهري براساس سياستي اشتباه از طرف فروشندگان به این شیوه خريد و فروش مي شوند يعني ، برند و كارخانه سازنده نمايشگر LED شهري اصلا مورد توجه و پرس و جو قرار نمي گيرد.در صورتي كه در بسياري از تجهيزات الكترونيكي بارها و بارها بررسي مي شود.

بهترین انتخاب يك يا چند برند قابل اعتماد و مقايسه شرايط فروش و قيمت آنها با هم است تا چانه زني راجع به قيمت چيزي كه اصالت آن نامشخص است.
همان گونه كه ميدانيد شركتهاي چيني مي توانند محصولاتي با مشخصات فني مشابه اما با قيمتهايي مختلف توليد كنند كه در مورد نمايشگرهاي LED شهري اين اختلاف بسيار به چشم مي خورد.مثلا براي يك تلويزيون شهري دات پيچ(فاصله بین هر پیکسل) 16 ميليمتر و با LED ساخت شركت SILAN در بازار چين قيمتهايي از 850 دلار تا بيشتر از 1400 دلار به چشم مي خورد، مشخصاً بسياري از محصولات با قيمت زير 1000 دلار بدون نام هستند .به نظر شما دلیل اين اختلاف چيست؟ بايد بدانيد دليل اين تفاوت تنها به كيفيت در قطعات و مواد اوليه و روند توليد بر مي گردد. مواد اوليه نقش مهمي در طول عمر نمايشگر LED دارد. هنگام خريد نمي توان تك تك اين جزئيات را بررسي كرد ، جزئياتي كه فروشندگان در پيش فاكتورها اعلام مي كنند نيز كاملا شبيه هم هستند و بعضي اوقات هم اصلاً قابل استناد نيستند.

راهنمای خرید تلویزیون شهری – ال ای دی بانک